HAKKIMIZDA

Ürün Kategorileri

HAKKIMIZDAAslen Kastamonulu olan ve Özaslan Madencilik Ltd.Şti adı altında maden ve kömür işletmeciliği yapan Cengiz Aydın 1998 de ki piyasa daralmasından dolayı değişik bir sektöre geçmeyi düşünmüştür. Cengiz Aydın Ege Bölgesinde belirli illeri gezerek (Kütahya-Uşak-Muğla- Denizli) bu illerdeki sektörel boşlukları görmeye çalışmış ve unlu mamüller sektöründe iş kurmayı planlamıştır. Bu gezdiği iller arasında en verimli potansiyeli Denizli de yakalamış olup burada ilk önce imalathane için Akkonak mahallesinde bir imalathane kurmuştur.  Daha sonra Çınarda bulunan iş yerini kiralayarak Kastamonu' yu temsil edecek güzel bir işletme ismi için düşünülürken 1921 de ki Kurtuluş Savaşında büyük emeği olan Şehit Şerife Bacı' nın ismini yaşatmak için 26 Haziran 1999 senesinde Şerife Bacı Börek Ve Kır Pidesi adı altında bu sektörde faaliyete başlamıştır.

Şu An Denizli'de 4 Şubeyle Faaliyet Göstermektedir.2004 De Ürün Konseptini Geliştiren Şerife Bacı Börek Ve Kırpidesinin Yanısıra Pide-Pizza & Unlu Mamüller üretiminede Başlamıştır.

Firmanın ismi Kastamonu'yu temsil eden Şehit Şerife Bacı dan almış olup bu ismin kısaca tarihçesini açıklamadan geçemiyeceğiz.(1921 yılı Kasım ayında İnebolu'ya önemli miktarda savaş malzemesi gelmiştir. Malzemenin bir an önce Kastamonu'ya iletilmesi gerekir. Cepheye gidemeyip de köylerinde kalan yaşlılar sakatlar, kadınlar, menzil komutanlığının malzeme taşınması haberi üzerine kağnılarla  yola çıkarlar. İnebolu'dan kağnılara yüklenen cephaneler Kastamonu'ya doğru yol alır. Bu cephane kollarında hep kadınlar vardır. Bunlardan biri de Şerife Bacıdır.

Şerife Bacı Top Mermileri Islanmasın Diye Kazağını Mermilerin Üzerine Örtmüş, Yavrusu Ölmesin Diye Üzerine Abanmış Ve Soğuktan Ölmüştür, Ama Ölene Kadar Vücut Sıcaklığını Yavrusuna Vermiştir.)